رهبر انصارالله: مذاکرات ژنو با سنگ‌اندازی ائتلاف سعودی شکست خورده است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز شنبه درباره آخرین تحولات منطقه سخنرانی کرده است.

رهبر انصارالله در ابتدای سخنرانی امشب خود به موضوع مذاکرات ژنو و دلایل شکست آن اشاره کرد و گفت: علت اصلی شکست مذاکرات ژنو، مانع تراشی ائتلاف سعودی برای ورود هیات انصارالله به سوئیس است.

وی افزود: ائتلاف سعودی آمریکایی در مذاکرات دوره‌های گذشته درباره یمن نیز شکست خوردند و به همین دلیل به گزینه نظامی روی آوردند.

الحوثی تصریح کرد: ائتلاف متجاوز در مذاکرات قبلی در جیبوتی نیز مانع عبور هواپیمای حامل هیات مذاکره کننده انصارالله شد.

سید عبدالملک با بیان اینکه جای هیچ توجیهی برای این مانع‌تراشی‌های ائتلاف وجود ندارد، افزود: هیات مذاکره کننده انصارالله فقط می‌خواست به سلامت به ژنو سفر کند و پس از پایان مذاکرات به صنعاء بازگردد.

او گفت: این حق مشروع هیات یمنی است که به سلامت از طریق هواپیماهای یک کشور بی‌طرف به ژنو سفر کند. از نظر ما مشکلی ندارد که چین یا روسیه یا حتی کویت مسئولیت انتقال هیات یمنی به ژنو را بر عهده بگیرد.

رهبر انصارالله خاطر نشان کرد که ائتلاف سعودی حتی حاضر نشدند یک هیات سعودی یا اماراتی در ژنو حاضر شوند و این نشان می دهد که ائتلاف در مذاکرات و دستیابی به نتیجه، جدی نیست.

وی تاکید کرد که هیات مذاکره کننده «مزدوران» که به ژنو اعزام شدند، حتی اختیار امور شخصی خود را ندارند، پس چگونه این هیات می تواند در مذاکرات راه‌حل ارائه کند.

در حال تکمیل…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *